وقتی سردرد دارید!!!

وقتی سردرد دارید، سعی کنید که حفره سمت راست بینی تان را ببنیدید و برای تنفس کردن تنها از حفره سمت چپ استفاده کنید. خواهید دید که بعد از پنج دقیقه سردرد شما خوب خواهد شد.

اگر احساس خستگی میکنید، برعکس اقدام فوق را عمل کنید. حفره سمت چپ بینی تان را ببندید و تنها از حفره سمت راست بینی تان تنفس کنید. بعد از مدتی احساس میکنید که خستگی شما برطرف شده است.

حفره سمت راست بینی شما به گرمی مربوط است و لذا براحتی گرم میشود این درحالی است که حفره سمت چپ بینی تان به سردی مربوط میباشد.

تفریباً همه خانم ها از حفره سمت چپ بینی شان تنفس میکنند، بنابراین با سرعت بیشتری خنک میشوند. اما بیشتر پسر بچه ها با بینی سمت راستشان نفس میکشند

 آیا توجه کرده اید که وقتی از خواب برمیخیزید، کدام حفره بینی تان سریعتر تنفس میکند؟ اگر از حفره چپ تندتر تنفس میکنید، شما احساس خستگی دارید. بنابراین حفره سمت چپ بینی تان را ببندید و برای تنفس از حفره سمت راست خود استفاده کنید، خواهید دید که بسرعت احساس شادابی میکنید.

دوست من مستمراً سردرد بدی داشت و مکرراً به دکتر مراجعه میکرد و این سردرد باعث شده بود که حتی نتواند براحتی مطالعه کند و شبها نیز چنین سردردی را حس میکرد

 او مکرراً قرص های مسکن میخورد اما موثر نبود. تا اینکه تصمیم گرفت از راه تنفس، سردرد خود را بهبود ببخشد. حفره سمت راست بینی اش را بست و سعی کرد از حفره سمت چپش تنفس کند. او مشاهده کرد که در کمتر از یک هفته سردردش بهبود یافت لذا این تمرین را برای مدت یکماه بعد هم ادامه داد. چنین تمرینی برای تنفس کردن و بدون استفاده از قرص های شیمیایی تجربه شده ومفید بوده است. شما هم امتحان کنید. بی ضرر است

ورزش های خانگی به مجموعه ورزش ها و حرکات بدنی اطلاق می گردد که قابل انجام برای کلیهافراد خانواده در منزل باشد. این گروه از ورزش ها باید طوری انتخاب و یا طراحی شوند که فرد بتواند آن را با توجه به سن و جنس و فیزیک بدنی و فضای اندک داخل منزل انجام دهد.

عللی همچون آسان نبودن دستریس خانمها به اماکن ورزشی, افزایش ساعات و روزهای کاری، افزایش تعطیلات، بی‌تحرکی، بالا رفتن استانداردهای زندگی, رشد تکنولوژی ,کمبود و مشکل دسترسی به فضاهای ورزشی و تغییر سلیقه ونیازهای مردم از دلایل مشترکی است که می تواند انسان امروزی را به سمت ورزش های خانگی و همراه خانواده سوق دهد.

ورزش های خانگی علاوه بر سلامت جسمی و روحی , میتواند در نشاط و شادابی خانواده نیز موثر باشد.

بسیاری از حرکات ورزشی خانگی نیاز به وسیله خاصی ندارد ( مانند حرکات کششی .)

/ 0 نظر / 32 بازدید