پیشنهاد برای ساماندهی معابر روستای ایری سفلی

به تازگی می بینم با هزینه های زیاد شورای محترم روستای اقدام به سنگ فرش خیابان اصلی روستا نموده است. این کار بسیار ارزنده و قابل ستایش است. اما تا بحال چند بار اینکار انجام شده است. و هیچکدام دائم نبوده است. یعنی به خاطر آب و هوای منطقه موزاییک مصالح مناسبی برای روکش کردن پیاده روها نیست. پیشنهاد می‌کنیم بجای موزاییک از سنگ لاشه یا مالون استفاده کنند. و در فاز اول تا پایین ترین نقطه روستا و در فازهای بعدی داخل کوچه های روستا را سنگفرش نمایند.

روستای ایری سفلی از نظر بسیاری از همشهریان عزیزمان در استان آذربایجان شرقی یکی از بهترین و پر خیربرکت ترین روستاهای استان است. منابع آب فراوان و فاصله نزدیک با رودخانه ارس این روستا را در موقعیتی بسیار مناسب و استراتژیک قرار داده است. به نظر می‌رسد با کمی همت و اعتماد به نفس هم روستائیان عزیزمان می‌توانم سطح اشتغال و گردشگری روستا را بهبود بخشیم. اینکار باعث رشد اقتصادی هم روستائیان خواهد شد. متعاقب این روند فعالیت ای عمرانی روستا افزایش خواهد یافت. پس باید با تعریف برنامه های فرهنگی به صورت مناسبتی  یا هفتگی با دعوت از نخبگان و مسئولین شهرستان و حتی استان بیشتر و بیشتر روستا را مهمتر جلوه دهیم. بحث کرم ابریشم، بحث صنایع چوبی و مبل، بحث باغداری مکانیزه و نوین،دامداری پیشرفته. تولید خوراک های دامی، تولید خشکبار استاندار(با بسته بندی مخصوص روستای ایری سفلی) و .... می‌توانیم عرصه را برای زندگی آینده فرزندانمان مهیا کنیم. ما خود شاهد زحمات شورای اسلامی روستا بخصوص آقای ایرج عباسی هستم انصافا انسانهای بزرگوار و با تواضعی هستند. همیشه دعا می‌کنم در راه تعالی روستای عزیزمان سربلند و پیروز باشند.

برای بحث زباله های روستا و کسانی که زباله ها را در خیابان می‌ریزند. به خصوص زباله هایی مثل باتری، ضایعات دستگاههای دیجیتالی و الکترونیکی مثل موبایل، چراغ قوه و ... و  ضایعات بهداشتی که خودم بشخصه بسیار مشاهده کرده‌ام که بعضی از همسایه ها در باغچه ها و معابر می‌ریزند. این صحنه ها برای کسی که برای گردش به روستا آمده بسیار نامناسب خواهد بود. خواهشمندم برای بحث زباله و استفاده از زبالدانهای ناسب و سازگار با طبیعت تدابیری جدی بیاندیشیم.

/ 0 نظر / 74 بازدید