گاهی به آسمان نگاه کن(ارس سرزمین زیبائی‌ها)

علوم کتابداری ، مدیریت دانش،دانستنیها، ایران شناسی،‌جهانگردی، آموزش، تاریخ و جغرافیای جهان، سینما، ادبیات جهان، هنر، صنعت، هوا و فضا و ....

بیوگرافی لنوکس لوئیز
نویسنده : منصور داودی - ساعت ۳:۱٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ آذر ۱۳٩٠
 


لنوکس لوئیز می تواند به رده پائین تر در رده سنگین وزن بوکس جهان سقوط کند. 
بوکسور ۳۷ ساله کانادایی، چهل برد از ۴۳ مبارزه را در کارنامه خود دارد و تنها باخت هایش ناشی از سبک انتخابی او است.
منتقدین آمریکایی فکر می کردند او هدفی سخت، اما قهرمانی دردسرساز است و بالاخره لوئیز بطور شگفت انگیز به عدم صلاحیت دست یافت و این بدلیل نابودکردن مایک تایسون در ۸ جون ۲۰۰۲ است. 
در ممفیس در مقابل تماشاچیان نمادی از قدرت، توانایی و عمق ورزش بوکس را به نمایش گذاشت و در یک بازی ویرانگر و بسیار مهیج هر ۸ راند را به نفع خود پایان داد.
مشخصات شخصی
لنوکس لوئیز
تولد: ۱۹۶۵
شروع مسابقات حرفه ای: ۱۹۸۹
رده بندی: سنگین وزن
امتیازات: ۴۰ پیروزی - ۲ باخت - یک بازی ناتمام
اسم مستعار: شیر
قد: ۵/۱۹۲ سانتی متر
مربی: امانوئل استوارد
مدیر تبلیغات: مین ایوانتس
پیروزی همیشه زندگی حرفه ای او را تشریح خواهد کرد، اما پیشرفتش فقط بخاطر پیروزیهای فراموش نشدنی اش است.
اولین مسابقه مشت زنی لوئیز راه شهرتش را در سال ۱۹۸۸ هموار کرد، وقتی او چارچوب معروف تهاجمی خود را در سئول استفاده کرد به مدال طلا دست یافت.
شرایط او ۱۸۰ درجه در همان سال تغییر کرد و از طریق به زمین زدن قهرمان اروپایی جین شانت و قهرمان بریتانیایی گری میسون و دارنده عنوان قهرمانی بازیهای مشترک المنافع درک ویلیامز در رده بندی ها صعود کرد.
آن موفقیت ها در سال ۱۹۹۳ رنگ باختند، قهرمان اول برایتون برای بیش از یک دهه قهرمان سنگین وزن جهان بود.
لوئیز آن امتیازات را با روشی نامعلوم بدست آورد، هنگامی که ریدیک بو عنوان قهرمانی WBC خود را به او واگذار کرد، اما در مقابل تونی تاکر و فرانک برانو شکست خورد.
سپس حادثه ناگواری رخ داد، در مسابقه مشت زنی مقابل اولیور مک کال تاج قهرمانی خود را در لندن از دست داد. همانند بسیاری از قهرمانان قبل از خود، لوئیز هم در رده بندی خود از طریق برتری تامی موریسون و مک کال در مسابقات برگشت بر او به رده پایین تر سقوط کرد و سپس دو نوبت با اواندر هالی فیلد، مسابقه داد و در راند دوم هر بازی قهرمان برایتونی برد و توانست تاج قهرمانی سنگین وزن خود را حفظ کند.
و بعد از باخت دوم و این بار به هسیم رحمان - میدان مبارزه را تبدیل به میدان تبلیغات رسانه ای کرد و در مرحله نهایی مسابقات به مصاف قهرمان دائمی بوکس تایسون رفت.