گاهی به آسمان نگاه کن(ارس سرزمین زیبائی‌ها)

علوم کتابداری ، مدیریت دانش،دانستنیها، ایران شناسی،‌جهانگردی، آموزش، تاریخ و جغرافیای جهان، سینما، ادبیات جهان، هنر، صنعت، هوا و فضا و ....

خاطرات منصور داودی (دهه هشتاد)
نویسنده : منصور داودی - ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٠
 

...


بسمه تعالی

در سال 1382 وارد  وزارت بازرگانی شدم ، در دفتر یکی از معاونین وزیر بازرگانی مشغول کار شدم . روزهای سخت و پر دلهره ای بود ولی خوش می گذشت . از بهترین همکار و دوستانم بابک محمدی ، حسن پیشقدم نوحدانی ، محمدرضا عبدالملکی بودند که در کنار هم از سختی های کار عبور می کردیم. یادش بخیر آقای دکتر دژپسند انسان وارسته و متعهد به قوانین کار بود . او ضمن راهبری امور جاری معاونت، پدری دلسوز برای ما بود . از آن روزهای گرم و آفتابی خاطرات خوشی به یاد دارم . یادش بخیر راننده آقای دکتر بابک موسوی نیا بود. چه روزهایی با هم داشتیم .  یه بار دکتر بخاطر اینکه من رفته بودم خونه بابک با من سر سنگین شده بود .راستش فکر کنم به رانندش زیاد اعتماد نداشت . بابک به خاطر اینکه صبح زود باید دکتر رو به اداره یا جلسه می‌رسوند یه خونه کوچیک توی محله دکتر اجاره کرده بود. روزی که من در خونه بابک ایستاده بود و منتظر باز کردن در بودنم دکتر مرا دید و ناراحت شد. فکر می‌کرد ما خلافی مثل مواد مخدر می کنیم . در صورتی که واقعا اینطور نبود.

یادش بخیر روزهای خوبی که با بابک محمدی همکار ، همیار ، برادر  و دوست صمیمیم داشیم. بابک تو سعادت آباد زندگی می کرد . یعنی اجاره نشین بود . یکی دو باری خونشو جابجا کرد . تو هر کدوم از اون خونه ها خاطراتی دارم که همیشه در یادم خواهد بود . با بابک هم روزهای آفتابی داشتیم ، هم روزهای ابری و هم شبهای مهتابی . به خاطر همین خاطر اون خیلی برام عزیزه . امیدوارم در آینده به هر جا که اراده کرده برسه . راستی پسر بابک سامراد 8 ماه از پسرم امیرصدرا بزرگتره . خدا حفظش کنه .

محمدرضا هم دو بچه داره، امیرمحمد و نگار . محمد توی کار آدمه زحمت کش پر تلاشی هستش . الان هم مشاور معاون وزیر شده . کما بیش همدیگرو می بینیم.

بابک هم بعد از چند سال مسئول دفتری توی معاونت برنامه ریزی، حالا رییس دفتر آقای مفتح معاون وزیر بازرگانی شده .

من هم بعد از سالها کار دفتری حالا  کارشناس و دانشجوی  کتابداری هستم  و توی کتابخانه موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی مشغول کار هستم.

کسانی که توی دهه هشتاد باهاشون کار کردم :

فرهاد دژپسند ( معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی ) - مرد خدا - زحمت کش - سخت گیر اما مهربان .

مسعود موحدی ( معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی ) - انسانی بسیار بسیار متدین - مهربان - پرتلاش .

محمود دودانگه ( رییس موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی ) جوان - پرتلاش - مهربان - دقیق - سخت گیر - متدین .